Moti

Reshje shiu në mesditë dhe pasdite!

Reshje shiu në mesditë dhe pasdite!

Moti do të vijojë i paqëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga reshje shiu dhe rrebeshe në zonat malore fillimisht me tej edhe në zonën qendrore të gjithë vendin në mesdite dhe pasdite.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 15-21 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rritje 25-29°C deri në 31-34°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtesi 7-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.