Moti

Rikthehen reshjet dhe zbuten temperaturat

Rikthehen reshjet dhe zbuten temperaturat

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te perfshihet nga vranesira te cilat do te sjellin reshje te pakta ne territor, KU ne pjesen me te madhe reshjet do te jene ne shira. NDERSA ne zonat Veriore dhe Juglindore do te kete shfaqje te rreshjeve te debores.

Rikthehen reshjet dhe zbuten temperaturat

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 12°C.

 

Era do fryjë ne toke mesatare dhe e forte ne det me shpejtesi 48 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.