Moti

Rikthehen sot reshjet e shiut dhe borës në këto zona

Rikthehen sot reshjet e shiut dhe borës në këto zona

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete me kthjellime dhe kalime te lehta vranesirash ne vend. POR ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te behen me te dukshme duke krijuara mundesi per rreshje te izoluara shiu ne Veriperendim dhe Jugperendim te Shqiperis, NDERSA ne skajin Verior priten rreshje te pakta debore. 

Rikthehen sot reshjet e shiut dhe borës në këto zona

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -8°C deri në 10°C.

 

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë.