Moti

Rikthehen temperaturat e larta në gjithë vendin

Rikthehen temperaturat e larta në gjithë vendin

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë moti MBIZOTEROHET nga kthjellime dhe temperatura
të larta në të gjithë Shqipërinë. Pasditja dhe mbrëmja VIJOJNE në të njëjtat kushte
atmosferike, përjashtuar skajet Veri-Jug të cilat do të kenë kalime vranësirash dhe
ndonjë shi të izoluar.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mbeten të
pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Rikthehen temperaturat e larta në gjithë vendin

*Foto kryesore nga @Xhersila Tarja