Moti

Rikthehet sërish i nxehti, sa shkojnë temperaturat sot

Rikthehet sërish i nxehti, sa shkojnë temperaturat sot

Sipas MeteoAlb: Territori Shqipetar MBETET ne ndikimin e moti te qendrueshem ne
pothuajse gjithe vendin gjate gjithe dites, duke bere qe kthjellimet te jene mbizoteruese ne uletesiren perendimore. POR oret e mesdites dhe pasdites do te shtojne vranesirat ne zonat Lindore duke sjell rreshje te pakta.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 - 4 ballë.

Rikthehet sërish i nxehti, sa shkojnë temperaturat sot

*Foto kryesore nga @visi131