Moti

Reshje shiu dhe bore, temperaturat deri në minus 3 gradë

Reshje shiu dhe bore, temperaturat deri në minus 3 gradë

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te MBETET me vranesira te shpeshta te cilat do te sjellin rreshje te pakta dhe te izoluara shiu ne pjesen me te madhe te vendit, NDERSA ne zonat malore do te kete shfaqje te flokve te debores. Ne pjesen e dyte te dites kushtet e motit do te peremiresohen gradualisht.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 14°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.