Moti

Rriten temperaturat deri në 38 gradë, shihni tabelën me motin për çdo qytet

Rriten temperaturat deri në 38 gradë, shihni tabelën me motin

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te sjellin MBIZOTERIM te kthjellimeve ne pjesen e para te dites ne pothuajse gjithe vendin. POR ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te shtohen duke bere qe ne zonat malore te kemi alternime kthjellimesh dhe vranesirash.

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, POR do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Rriten temperaturat deri në 38 gradë, shihni tabelën me motin