Moti

Rriten temperaturat në mesditë, shihni tabelën me parashikimin e motit për çdo qytet

Rriten temperaturat në mesditë, shihni tabelën me parashikimin e

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar gjate paradites do te mbizoterohet nga kthjellimet dhe vranesirat e lehta ne zonat malore. Por ne vijim vranesirat do te zhvillohen ne zonat malore duke sjelle rreshje te karakterit lokal ne Veri dhe Verilindje te vendit.

Temperaturat e ajrit do te mbeten konstante në mëngjes, por do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Perendimor-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 ballë.

Rriten temperaturat në mesditë, shihni tabelën me parashikimin e