Moti

Rriten temperaturat, por shiu vazhdon

Rriten temperaturat, por shiu vazhdon

Sipas MeteoAlb: Vendi yne MBETET me vranesira te shpeshta, KU do te krijojne mundesi per reshje te pakta ne pjesen me te madhe te territorit. POR parashikohet permiresim gradual i motit gjate oreve te pasdites dhe mbremjes, duke bere qe oret e nates te sjelli dominim te kthjellimeve.

Rriten temperaturat, por shiu vazhdon

Temperaturat e ajrit do të MBETEN te pandryshuara në mëngjes, POR do te rriten ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 17°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Perendimor - Jugperendimor duke krijuar dallgëzim 3 balle.