Moti

Rriten temperaturat sot. Lexo si do jetë moti dhe tabela me zonat ku pritet të bjerë borë

Rriten temperaturat sot. Lexo si do jetë moti dhe tabela me zonat ku pritet

Sipas MeteoAlb: Territori Shqipetar PARAQITET me kthjellime dhe vranesira te shpeshta, KU vranesirat here pas here do te pesojne zhvillim duke sjelle rreshje. Reshjet e shiut me te dukshme do te jene ne zonat Veriperendimore dhe Jugperendimore, NDERSA ne zonat malore do te kete rreshje te pakta debore.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 13°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 6 ballë.

Rriten temperaturat sot. Lexo si do jetë moti dhe tabela me zonat ku pritet

*Tiranapost.al.