Moti

Rriten temperaturat sot, por a do ketë shi? Shihni tabelën

Rriten temperaturat sot, por a do ketë shi? Shihni tabelën

Moti –  E diel, 9 Gusht 2020

Sipas MeteoAlb: Moti në pjesën e parë të ditës do të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta. POR në pjesën e dytë të ditës vranësirat bëhen më të dukshme duke pësuar zhvillim dhe sjellë rrebeshe në zona të izoluara Veri-verilindje të vendit. Mbrëmja sjell perëmirësim të kushteve atmosferike në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke  luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 ballë.

Rriten temperaturat sot, por a do ketë shi? Shihni tabelën