Moti

Shi, borë dhe erë, si do të jetë moti sot

Shi, borë dhe erë, si do të jetë moti sot

Moti në në territorin shqiptar, do të mbeten sërish nën dominimin e vranësirave dhe shirave por me intensitet të ulët, ndërsa nën ndikimin e alternimeve të kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta dhe pikave të shiut, do të paraqiten zonat jugore.

Në majat e maleve do të ketë momente me flokë dëbore.

Orët e pasdites vonë, do të sjellin përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike në të gjithë territorin e vendit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstremale ditore, duke u luhatur nga 3°C deri në 19°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor, duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.