Moti

Shi dhe dëborë, ky është moti sot

Shi dhe dëborë, ky është moti sot

Sipas MeteoAlb: Vranesirat e shpeshta do te sjellin reshje te pakta shiu ne pjesen me te madhe te Shqiperise, KU me te dukshme reshjet e shiut do te jene pergjate vijes bregdetare. POR ne zonat e thella malore vranesirat e dendura do te gjenerojne reshje debore.

Shi dhe dëborë, ky është moti sot

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 16°C.

 

Era do fryjë e mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 65 - 70 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 6 ballë.