Moti

Shi dhe temperatura të ulëta në disa qytete

Shi dhe temperatura të ulëta në disa qytete

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me kthjellime dhe vranesira te pakta. POR gjate mesdites dhe pasdites parashikohet qe vranesirat te zhvillohen duke krijuar mundesi per reshje te pakta dhe te izoluara ne vendi tone.

Shi dhe temperatura të ulëta në disa qytete

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, POR ulen ndieshem ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 26°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Jugor - Jugperendimor duke krijuar dallgëzim deri ne 4 balle.