Moti

Shirat përfshijnë gjithë territorin

Shirat përfshijnë gjithë territorin

Sipas Meteoalb: Paraditja ne vendin tone do te jete me vranesira te shpeshta te cilat do te sjellin rreshje si fillim ne zonat veriore dhe deri ne mesdite shirat e paket do te perfshijne gjithe territorin. POR pasditja dhe mbremja permiresojne dukshem motin ne Shqiperi.

Shirat përfshijnë gjithë territorin

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 21°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 2 – 3 ballë.