Moti

Shiu pushton sot pjesën më të madhe të vendit

Shiu pushton sot pjesën më të madhe të vendit

Sipas MeteoAlb: Paraditja ne vendin tone mbetet me kthjellime dhe vranesira te pakta. Por parashikohet qe vranesirat te zhvillohen gjate mesdites duke sjell rreshje shiu ne zonat Jugore dhe Lindore. Ndersa mbremja rikthen motin e qendrueshem edhe ne keto zona.

Shiu pushton sot pjesën më të madhe të vendit

Temperaturat e ajrit do te vijojne te ulen ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat nga 11°C deri në 33°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 balle.