Moti

Shtatori nis me shi. Ulen temperaturat

Shtatori nis me shi. Ulen temperaturat

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do te jete me alternime kthjellimesh dhe vranesirash të lehta në të gjithë shqipërinë, POR vranesirat do te behen me te dukshme gjate pasdites, ku në zonat Veriore-Verilindore vranësirat do te sjellin shira të izoluar. Oret e nates rikthejne kthjellimet ne vendin tone.

Shtatori nis me shi. Ulen temperaturat

Temperaturat e ajrit ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 33°C.

 Shtatori nis me shi. Ulen temperaturat                                                                             

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e fort ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.