Moti

Si do të jetë moti ditën e fundit të vitit?

Si do të jetë moti ditën e fundit të vitit?

Fundjava do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme.

Moti parashikohet të jetë më alternime vranësirash si dhe intervale kthjellimesh

Në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore prezencë të mjegullës së dendur.

Era do të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 6m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jonë të jetë i ulët i forcës 1 ballë.