Moti

Si do të jetë moti këtë të premte?

Si do të jetë moti këtë të premte?

Moti në vendin tonë, do të jetë me kthjellime, mjegulla do të jetë e pranishme në Juglindje dhe Verilindje në mëngjes dhe mbrëmje, vranësira mesatare pasdite .

Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE), me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore -1/9°C

– Zonat e ulëta 2/15°C

– Zonat bregdetare 7/16°C