Moti

Si do të jetë moti sot dhe nesër?

Si do të jetë moti sot dhe nesër?

Sipas MeteoAlb: Ultesira Perendimore do te mbizoterohet nga kthjellimet ne pothuajse gjithe diten. ndersa pjesa tjeter territorit shqiptar do te paraqitet here pas here me kalime vranesirash, ku me te dukshem vranesirat do te jene pergjate kufirit Lindor.

Si do të jetë moti sot dhe nesër?

Temperaturat e ajrit do te vijojne te rriten në mëngjes, por do te mbeten te pandryshuar në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 23°C.

Era do fryjë e lehte me shpejtesi 25 km/h nga drejtimi Verior-Veriperendimor duke krijuar dallgëzim të ulët.