Moti

Si do të jetë moti sot?

Si do të jetë moti sot?

Ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh e vranësirash në shtim në orët e mesditës.

Vranësirat do të pasohen me reshje shiu me intensitet të ulët në jug të vendit.

Era do të fryjë me drejtim juglindje –veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet e

lugina era fiton shpejtësi deri 11m/s duke bërë që valëzimi në dete do të jetë i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen në zonat malore 7 deri 25 °C, në zonat e ulëta deri 10 deri 28° dhe në zonat bregdetare 15 deri 29°C.