Moti

Si parashikohet moti këtë fundjavë?

Si parashikohet moti këtë fundjavë?

Ditën e sotme vendi ynë ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme me mot të vranët kryesisht në jug të vendit si dhe kthjellime të herëpasherëshme në pjesën tjetër të territorit. Në orët e mesditës dhe pasdites parashikohen reshje të dobëta shiu në mënyrë të izoluar dhe lokale në jug të vendit, përqëndruar në relievet malore.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 5°C ndërsa ato maksimale deri në 17°C. Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 3 km/h shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.