Moti

Sot dhe deri në fund të javës nuk do ketë shi

Sot dhe deri në fund të javës nuk do ketë shi

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar do te paraqitet me mot te kthjellet dhe vranesira kalimtare ne zonat bregdetare dhe ne ultesiren Perendimore. Ndersa ne zonat malore vranesirat e here pas hereshme do te krijojne mundesi per rreshje te pakta dhe te izoluara.

Sot dhe deri në fund të javës nuk do ketë shi

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, POR do te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 34°C.

Sot dhe deri në fund të javës nuk do ketë shi

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.