Moti

Sot dhe nesër fundjavë pranvere

Sot dhe nesër fundjavë pranvere

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë mbetet në ndikimin e motit të kthjellët gjatë gjithë ditës, përjashtuar vranësira të pakta në zonat veri-verilindore gjatë orëve të pasdites. POR nata do të bëj që i gjithë vendi të dominohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Sot dhe nesër fundjavë pranvere

Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke bërë që vlerat ditore të luhaten nga 2°C deri në 21°C.

Era era do të fryje kryesisht mesatare me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi veripërendimor duke sjellë me adriatik dhe jon dallgëzim 4 ballë.