Moti

Sot do të bjerë shi, ja në cilat zona

Sot do të bjerë shi, ja në cilat zona

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me kthjellime dhe vranesira te lehta.
POR gjate mesdites vranesirat do te shtohen duke sjell reshje ne pjesen me te madhe te
vendit, KU parashikohet qe reshje te pakta shiu te karakterit lokal te kete dhe ne zonat
bregdetare.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, POR ulen ne mesditë duke luhatur vlerat
nga 7°C deri në 26°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzimi 4 balle.

Sot do të bjerë shi, ja në cilat zona