Moti

Sot do të rikthehen shirat në këto zona! Kujdes nga temperaturat

Sot do të rikthehen shirat në këto zona! Kujdes nga temperaturat

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete me alternime kthjellimesh dhe
vranesirash kalimtare. POR parashikohet qe ne oret e mesdite vranesirat dhe reshjet
afat-shkurtra te shfaqen si fillim ne zonat Veriore dhe ne vijim do te perfshijne pjesen me te madhe te vendit.

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat nga 15°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi 40-45 km/h nga drejtimi Verior-Veriperendimor
duke krijuar dallgëzim 4 balle.

Foto nga @kend_veshtrimi