Moti

Sot gjithë vendi me diell, nesër shi në disa zona

Sot gjithë vendi me diell, nesër shi në disa zona

Sipas MeteoAlb: Masat ajrore te ngrohta mbeten prezente ne vendin tone, duke bere qe kthjellimet te jene mbizoteruese. Ndersa ne zonat malore parashikohet te kete kalime vranesirash te pakta, ku ne oret e pasdites do te jene me te dukshme.

Sot gjithë vendi me diell, nesër shi në disa zona

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat nga 18°C deri në 39°C.

 

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 3 balle.