Moti

Sot më ftohtë se dje. Temperaturat minimale deri në -13 gradë celcius

Sot më ftohtë se dje. Temperaturat minimale deri në -13

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë është goditur nga i ftohti Polar i cili po sjell temperatura ekstremisht të ulëta në territorin tonë. Ndërsa kushtet atmosferik do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, KU në zonat bregdetare kthjellimet do të jenë më të dukshme. POR në zonat malore pritet që vranësirat të krijojnë mundësi për reshje të pakta dëbore.

Sot më ftohtë se dje. Temperaturat minimale deri në -13

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -13°C deri në 7°C.

Era do të e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 ballë.