Moti

Sot më vapë se dje. Tetori vijon me temperatura të larta

Sot më vapë se dje. Tetori vijon me temperatura të larta

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe kthjellimesh.

Vranësirat do të pasohen me reshje shiu të pakta përgjatë relieveve kodrinore-malore në veri të vendit. Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim me shpejtësi 1-7m/s, duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Në zonat malore 9 deri 28°C

në zonat e ulëta 10 deri 33°C

në zonat bregdetare 14 deri 30°C