Moti

Sot nisin shirat në këto zona

Sot nisin shirat në këto zona

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete me kthjellime dhe vranesira kalimtare. KU ne zonat Jugore vranesirat do te shtohen duke sjelle reshje shiu, NDERSA ne zonat veriore do te kete rreshje te pakta shiu dhe shfaqje te flokeve te debores.

Sot nisin shirat në këto zona

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C.

Era do fryjë e mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 5 ballë.