Moti

Sot priten shira në Tiranë dhe disa qytete të tjera, shihni tabelën

Sot priten shira në Tiranë dhe disa qytete të tjera, shihni

Sipas MeteoAlb: Zonat Bregdetare do te jene ne dominimin e kushteve te qendrueshme atmosferike. NDERSA ne pjesen tjeter te vendit parashikohet te kete kalime te pakta vranesirash, me te dukshme vranesirat do te jene ne oret e mesdites dhe pasdites duke sjelle dhe rreshje te izoluara.

Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara në mëngjes, POR do te ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Perëndimor  duke krijuar dallgëzim 2 - 3 ballë.

Sot priten shira në Tiranë dhe disa qytete të tjera, shihni