Moti

Sot rikthehen shirat në këto zona

Sot rikthehen shirat në këto zona

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te dominojne pjesen me te
madhe te vendit tone, KU kthjellime do te jene ne me te dukshme ne ultesiren
perendimore. NDERSA ne zonat malore do te kete prezenc me te theksuar te
vranesirave, te cila do te sjellin dhe rreshje te izoluara ne Juglindje te territorit.

Temperaturat e ajrit do te MBETEN te pandryshuara në mëngjes, POR do te VIJOJNE
te rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi
Veriorlindor - Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Foto nga @kend_veshtrimi