Moti

Temperatura deri në -11°C, mësoni parashikimin e motit për ditën e sotme

Temperatura deri në -11°C, mësoni parashikimin e motit për

Sipas MeteoAlb: Vendi yne MBETET ne dominimin e masave ajrore te ftohta te cilat do te sjellin mot te qendrueshem ne pjesen me te madhe te territorit. NDERSA ne zonat Juglindore vranesirat do te zhvillohen here pas here duke sjell rreshje debore.           

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes, POR MBETEN konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -11°C deri në 7°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Verior - Veriperendimor duke krijuar dallgëzim mbi 4 ballë.