Moti

Temperatura deri në 27 gradë sot!

Temperatura deri në 27 gradë sot!

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim në zonën jugperëndimore në mesditë.

Temperaturat minimale do të zbresin 7-12 gradë, gjate ditës do të jenë me rritje 20-22°C në veri deri në 25-27°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim Veri-perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.