Moti

Temperatura deri në 31 gradë sot! Njihu me parashikimin e motit

Temperatura deri në 31 gradë sot! Njihu me parashikimin e motit

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare me reshje shiu në mesditë në zonat qendrore dhe zonat malore.

Temperaturat në mëngjes do te luhaten 14-18 gradë, vlerat maksimale do të jenë pa ndryshime të ndjeshme 24-28°C në veri deri në 28-31°C në zonën e ulët.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.