Moti

Temperatura deri në 34 gradë, ja si parashikohet moti për ditën e sotme

Temperatura deri në 34 gradë, ja si parashikohet moti për

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi në zonat malore.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten nga 14-19 gradë. Vlerat maksimale do të jenë me rritje nga 28-31 gradë C në veri deri në 33-34 gradë C në zonat e ulëta.

Era do të jetë më drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.

Tiranapost.al