Moti

Temperatura deri në 37 gradë! Njihu me motin për sot

Temperatura deri në 37 gradë! Njihu me motin për sot

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore në mesditë.

Temperaturat në mëngjes do të luhaten 14-22 gradë, vlerat maksimale do të jenë me rritje 33-34°C në veri deri në 34-37°C në zonën e ulët.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8 -15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3-4 ballë në det të hapur.

Tiranapost.al