Moti

Temperatura deri në 40 gradë sot, por priten edhe reshje shiu

Temperatura deri në 40 gradë sot, por priten edhe reshje shiu

Moti sot do të jetë i nxehtë, por me kalime të pakta vranësirash dhe reshje shiu në në verilindje dhe Juglindje gjatë pasdites.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 40°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 38 km/h nga drejtimi Verior – Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.