Moti

Temperatura deri në 41 gradë. Njihu me motin sot

Temperatura deri në 41 gradë. Njihu me motin sot

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira te pakta ne zonën perëndimore dhe bregdet.

Temperaturat ne mëngjes do te luhaten 16-22 gradë , vlerat maksimale do të jenë me rritje 33-37°C ne veri deri në 37-41°C në zonën e ulët.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 -4 ballë në det të hapur.

Tiranapost.al