Moti

Temperatura të larta, por mesdita sjell shi për disa zona

Temperatura të larta, por mesdita sjell shi për disa zona

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te vijoje ne dominimin e motit te qendrueshem ne vendin tone. Por parashikohet qe ne oret e mesdites te kete zhvillim te vranesirave duke sjell rreshje afat-shkurtra shiu ne zonat malore.

Temperatura të larta, por mesdita sjell shi për disa zona

Temperaturat e ajrit do te mbeten te pandryshuara ne mengjes, por do te ulen ne mesdite duke luhatur vlerat nga 18°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 balle.