Moti

Temperaturat deri në 31 gradë sot, por në disa zona do ketë shi, shihni tabelën

Temperaturat deri në 31 gradë sot, por në disa zona do ketë

Sipas MeteoAlb: Shqiperia ne pjesen me te madhe te territorit do te dominohet nga kthjellimet dhe vranesirat kalimtare ne oret e para te dites. Ndersa gjate mesdites vranesirat do te pesojne zhvillim duke krijuar mundesi per shira te paket dhe te izoluar ne zonat malore dhe pjeserishte zonen e ulet. por mbremja permireson dukshem motin dhe ne keto zona.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 9°C deri në 31°C.

Era do te fryje mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 - 60 km/h ,ku mbetet nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 5 balle.

Temperaturat deri në 31 gradë sot, por në disa zona do ketë

*Tiranapost.al.