Moti

Temperaturat minimale sot shkojnë në -4 gradë celcius

Temperaturat minimale sot shkojnë në -4 gradë celcius

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë do të përfshihet nga moti i qëndrueshëm duke sjellë në orët e para të ditës alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, të cilat do të krijojnë mundësi për momente me pika shiu në zonat Jugore. Po ashtu dhe në orët në vijim territori shqiptar në pjesën më të madhe do të MBETET në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave.

Temperaturat minimale sot shkojnë në -4 gradë celcius

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 14°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor - Juglindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.