Moti

Temperaturat të larta edhe sot, por shiu pushton pasdite disa zona

Temperaturat të larta edhe sot, por shiu pushton pasdite disa zona

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranesirash do te kete ne vendin tone gjate pjeses se pare te dites. NDERSA oret e mesdites dhe pasdites shtojne vranesirat ne territor duke sjell rrebeshe te pakta shiune zonat Jugore. POR mbremja do te rrikthej motin e qendrueshme.

Temperaturat të larta edhe sot, por shiu pushton pasdite disa zona

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Verilindor-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.