Moti

Temperaturat vazhdojnë të larta. Sot 39 gradë

Temperaturat vazhdojnë të larta. Sot 39 gradë

Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne pjesen me te madhe do te jete me kthjellime dhe vranesira kalimtare, ku zonat bregdetare do jene ne mbizoterimin e kthjellimeve. Ndersa ne zonat malore vranesirat do te behen me te dukshme gjat mesdites dhe pasdites.

Temperaturat vazhdojnë të larta. Sot 39 gradë

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, por mbeten konstante ne mesdite duke luhatur vlerat nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 – 4 balle.