Moti

Ulen temperaturat me 2 gradë

Ulen temperaturat me 2 gradë

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare dominojnë gjatë paradites në vendin tonë. Ndersa pasditja dhe mbrëmja largojnë vranësirat nga i gjithë vendi jonë duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.  

Ulen temperaturat me 2 gradë

Temperaturat e ajrit ulen sërisht në mëngjes por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 16°C deri në 37°C.

Era do fryjë mesatare  me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.