Moti

Ulen temperaturat me dy gradë. Fundjava nis me shi

Ulen temperaturat me dy gradë. Fundjava nis me shi

Vendi do të jetë në ndikimin e vranësirave të shpeshta në pjesë më të madhe të ditës.

Por, parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohshme duke krijuar mundësi për reshje, kryesisht në zonat veriore dhe pjesërisht në ato qendrore.

Temperaturat do të ulen me 2 gradë në mëngjes dhe në mesditë. Vlerat ditore nga 13 gradë celsius deri në 32 gradë celsius.