Moti

Ulen temperaturat në ditën e fundit të gushtit

Ulen temperaturat në ditën e fundit të gushtit

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-herëshme mbizotërojnë motin gjatë paradites në vend. Por mesdita dhe pasditja zhvillojnë vranësirat në veri dhe qëndër duke sjellë shira të pakët e të izoluar.  

Ulen temperaturat në ditën e fundit të gushtit

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 36°C.                                                                              

Era do fryjë mesatare gjatë paradites por forcohet në pasdite duke arritur në det të hapur shpejtësi 55-60 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.