Moti

Ulen temperaturat për sot dhe nesër

Ulen temperaturat për sot dhe nesër

Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne pjesen me te madhe do te vijoje te jete me mot te qendrueshem, duke bere qe te kemi kthjellime dhe vranesira kalimtare. Por ne oret e mesdites dhe pasdites vranesirat do te shtohen ne zonat malore duke sjell rrebesh ne zonat Juglindore.

Ulen temperaturat për sot dhe nesër

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat nga 12°C deri në 35°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 - 4 balle.