Moti

Ulen temperaturat, si do të jetë moti gjatë ditës së sotme?

Ulen temperaturat, si do të jetë moti gjatë ditës së

Sipas Meteoalb: Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta, ku vranësirat do të gjenerojnë rreshje të izoluara në Veri dhe pjesërisht në Qender. Por mesdita dhe në vijim do të ketë përmirësim gradual të kushteve të motit dhe në këto zona.

Ulen temperaturat, si do të jetë moti gjatë ditës së

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 20°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor duke krijuar dallgëzim dy ballë.