Moti

Ulen temperaturat sot: Në këto zona priten reshje shiu

Ulen temperaturat sot: Në këto zona priten reshje shiu

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites do te jete me mot te kthjellet ne ultesiren perendimore dhe me kalime te pakta vranesirash ne zonat malore. POR ne pjesen e dyte te dites vranesirat do te zhvillohen ne zonat malore duke sjell ne Verilindje dhe Juglindje rreshje shiu gjate oreve te pasdites.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJN te rriten në mëngjes, POR do te ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 37°C.

Era do fryjë e lehtë ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Perëndimor  duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Ulen temperaturat sot: Në këto zona priten reshje shiu